چشمان درشت با این ترفند ها

چشمان درشت با این ترفند ها
چشمان درشت با این ترفند ها
چشمان درشت با این ترفند ها

چشمان درشت با این ترفند ها

چشم های خود را درشت تر و جذاب تر جلوه دهید.

از سایه سفید چشم استفاده کنید

بزرگ نمایی چشم
اگر به دنبال بزرگ نمایی چشمان خود هستید لازم نیست تمام پلک های خود را با سایه سفید آغشته کنید. کافیست با مداد یا سایه چند لکه سفید در گوشه داخلی چشم بگذارید که این ناحیه را روشن تر می کند و باعث می شود چشم ها باز تر به نظر برسند.

مژه ها را دریابید

به چند نکته مهم درباره آرایش مژه ها دقت کنید. پیش از آنکه ریمل مژه و ابرو بزنید حتما از فرمژه استفاده کنید. فرمژه چشم ها را درشت می کند و اگر درست آن را انجام دهید مژه ها را ضخیم تر نشان می دهد. استفاده ی زیاد از فرمژه باعث ریزش آنها می شود برای جلوگیری از ریزش مژه ها چند روش وجود دارد.

اول فر کردن مژه با دست: انگشت کوچک یا انگشت نشانه خود را به شکل افقی پشت پلک و کمی مماس با مژه ها بگذارید به طوری که مثل یک لوله باریک در پشت پلک قرار گیرد.

دوم فرمژه پلاستیکی: استفاده از فرمژه پلاستیکی را به فرمژه فلزی ترجیح دهید.

سوم تقویت مژه ها: با استفاده از وازلین یا روغن بادام می توانید علاوه بر اینکه درخشنگی بیشتری به مژه ها می دهید رشد و پایداری آنها را تقویت کنید.

شکل دادن به ابروها

ابروها را متناسب با چهره خود اصلاح کنید و با سایه و مداد آن را پر رنگ تر کنید. ابروها را مرتب کنید و با خالی کردن زیر ابروها، چشم نمود بیشتری می یابد. ترکیب چشم و ابرو دورنمای بهتری خواهد داشت و می توانید آن را درشت تر جلوه دهید.

چین و چروک های خود را برطرف کنید

وقتی سایه می زنید یا خط چشم می کشید باید بیشتر مراقب پوست خود باشید. هرگز از کرم پودر برای پوشاندن چین و چروک اطراف چشم استفاده نکنید چون آن ها را عمیق تر نشان می دهد. بهترین کار این است که نگاه را به مناطق دیگر صورت ببرید و با یکنواخت کردن بافت پوست، چروک ها را پنهان کنید.

خط چشم

انتخاب نوع خط چشم و روش کشیدن خط چشم بسیار اهمیت دارد. ده ها روش برای بزرگ نمایی چشم ها از طریق خط چشم وجود دارد که شما با توجه به فرم چهره خود از آنها استفاده می کنید. روش آرایش و رنگ مداد مناسب را با چند بار آزمایش می توانید به راحتی انتخاب کنید.

با رنگ های مختلف کار کنید

معمولا آرایش چشم با دو رنگ روشن و متفاوت می تواند چهره شما را بازتر و جوان تر نشان دهد. مطمئن شوید که رنگ سایه ای که انتخاب کرده اید مکمل پوست، مو و رنگ چشم شما باشد. دامنه انتخاب شما از روشن ترین تا غلیظ ترین طیف رنگ ها گسترده است.

آرایش لب!

بله واقعیت دارد! هر یک از اعضای صورت بر یکدیگر اثر می گذارند بنابراین شما برای بزرگ نمایی چشم ها لازم است ترکیب بندی اجزاء چهره را فراموش نکنید. گاهی ممکن است شما به سایه، ریمل و حتی خط چشم نیازی نداشته باشید بلکه کافیست با استفاده از یک رژ لب روشن و براق ترکیب چهره را به شیوه ای آرایش کنید که چشم ها را بیشتر در معرض دید قرار دهید. قانون همنشینی رنگ ها تاثیر مهمی در آرایش شما دارند.

توزیع (محو رنگ)

اگر سایه چشم با رنگ های مناسب و متنوع یک دست شود و رنگ ها را در هم به خوبی در آمیزید می توانید جلوه چشم ها را بیشتر کنید اما یک ترفند بهتر هم وجود دارد. آرایشگران می گویند با ترفندی می توان چشم ها را درشت تر جلوه داد سایه چشم در میانه خط مژه متمرکز شود. این ناحیه بخش زیادی از چشم را تشکیل می دهد بنابراین تاکید روی آن کمک می کند تا بزرگ تر به نظر برسد.

آبی

حتما این مورد رو تا حالا نشنیده اید! طیف رنگ های سرد، مانند آبی، کمک می کنند که سفیدی چشم روشن تر به نظر بیاید و در نتیجه چشم درشت تر جلوه کند. برای خط چشم به جای رنگ سیاه یا سفید از به کارگیری رنگ آبی که چشم شما را سنگین تر و کوچکتر کند نترسید. آبی خیلی بهتر از رنگ های دیگر چشم را روشن و باز نشان می دهد.

 هایلایت ها

بعضی ها گودی زیر چشم دارند و همیشه چشم هایشان کوچکتر از اندازه واقعی به نظر می رسد. برای آرایش گوشه داخلی چشم و حد فاصل استخوان پایین پیشانی را از یک هایلایت روشن استفاده کنید. اگر چشمان شما روشن تر آرایش شوند کشیده تر و بزرگتر به نظر می آیند.

 همنشینی رنگ ها

از رنگ های هم خانواده استفاده کنید. رنگ های روشن را از پلک شروع کنید و به سمت تیره تر ببرید. شما برای آرایش مناسب به ابزار و روش مناسب نیاز دارید. اگر شما وقت بیشتری صرف کنید بهترین حالت آرایشی که برای چهره شما مناسب تر است را پیدا می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *