رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی
رژیم غذایی بر اساس گروه خونی
رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

به نقل از مجله رژیم لاغری تپلها

تحقیقات پژوهشگران مشخص کرده که نیاز ما به مواد غذایی مشخص، و نیز تنوع فعالیت‌های فیزیکی به نوع گروه خونی ما بستگی دارد و تمام این ریزه‌کاری‌ها به صورت رمز در ژن‌های ما ثبت شده است. حالا گروه خونی خود را در ادامه مطلب پیدا کنید تا متوجه شوید کدام غذا برای شما مناسب است و چگونه باید متناسب بمانید. شاید به این ترتیب بتوانید علل شکست رژیم‌های قبلی‌تان را پیدا کنید.

هر گروه خونی غذا را به شیوه ی خاص خود هضم می کند. اگر غذایی بخورید که با گروه خونی شما سازگار نباشد روی سلامتی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. از جمله این تاثیرات منفی می توان به کم شدن سرعت سوخت و ساز بدن، ورم کردن و حتی بیماری هایی مثل سرطان اشاره کرد. شما با داشتن یک رژیم مناسب گروه خونی خود و ورزش منظم می توانید در روند سلامت خود تحول بزرگی ایجاد کنید.

رژیم غذایی گروه خونی O

واکنش سریع و استرس از قدیم ویژگی افراد دارای گروه خونی o به شمار می آمد. بنا بر رژیم غذایی گروه خونی افرادی که گروه خونی O دارند باید یک رژیم سرشار از پروتئین داشته باشند. در برنامه غذایی این افراد باید گوشت بدون چربی، ماهی، کمی غلات و نان وجود داشته باشد و همینطور ورزش منظم و سخت در برنامه ی زندگی افراد دارای گروه خونی O ضروری است.

رژیم غذایی گروه خونی A

احتمال زیاد طی ۱۵ الی ۲۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح در عصر حجر و در ناحیه آسیا یا آسیای میانه بوجود آمده است. دورانی که انسان زندگی جمعی و دام‌داری را آموخت. در حقیقت افراد این گروه دست از شکار برداشته و به ایجاد اجتماعات همت گماردند. به همین جهت این افراد از لحاظ اجتماعی می‌توانند خود را با جمعیت انبوه وفق دهند. این گروه خونی نیز به منظور استفاده ی بهتر از مواد مغذی مثل غذا های دارای کربوهیدرات گسترش یافت. رژیم غذایی گروه خونی A بر پایه ی پروتئین های گیاهی مثل سویا ، غلات و سبزیجات می باشد و مصرف گوشت قرمز را محدود می کند. این رژیم غذایی پرهیز غذایی به همراه ورزش سبک را پیشنهاد می دهد.

رژیم غذایی گروه خونی B

سابقه ی این گروه خونی به مردمان چادر نشین آسیایی بر می گردد. گفته می شود که افراد با این گروه خونی به صورت ژنتیکی با شرایط مختلف خود را وفق می دهند. این افراد می توانند از محصولات لبنی، گوشت و فراورده های آن لذت ببرند. رژیم غذایی گروه B ذرت، گندم، عدس، گوجه فرنگی و بادام زمینی رامحدود می کند. این رژیم برای این افراد ورزش ملایم و نه خیلی سخت را پیشنهاد می دهد.

رژیم غذایی گروه خونی AB

این گروه خونی مشخصات گروه A و B را به صورت مشترک دارد. افراد با این گروه خونی باید از گوشت پرهیز کنند ولی می توانند غذا های دریایی، لبنیات و فراورده های آن را بخورند. این رژیم غذایی ترکیب ورزش های آرامش بخش و سخت را برای تناسب اندام این افراد پیشنهاد می دهد. رژیم غذایی گروه خونی ادعا می کند که تغییر رژیم غذایی شما بر اساس نوع گروه خونی شما باعث کاهش وزن، افزایش انرژی و سلامتی پایدار خواهد شد. این رژیم غذایی یک رژیم لاغری به حساب نمی آید بلکه بهبود سلامتی افراد، تاثیرات ذهنی مثبت و مقاومت در برابر بیماری ها را تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *