شکمی تخت با این ادویه ها

شکمی تخت با این ادویه ها
شکمی تخت با این ادویه ها
شکمی تخت با این ادویه ها

شکمی تخت با این ادویه ها

به نقل از مجله رژیم لاغری تپلها

چربی شکمی نوعی از چربی بدنی است که در شکم وجود دارد و ارگان‌های بدن را محاصره می‌کند. همه افراد مقداری از آن را دارند به ویژه کسانی که فعالیت بدنی ندارند, دائماً در شرایط استرس قرار دارند و یا رژیم نادرستی دارند.نوع دیگری از چربی که زیر پوست ساخته می‌شود (چربی زیرپوستی) اثرات منفی کمتری بر سلامتی دارد و راحت‌تر از چربی احشایی می‌توان آن را از دست داد. در حقیقت, ذخیره بیش از حد چربی احشایی با بسیاری از مشکلات سلامتی مانند بیماری‌های قلبی عروقی, دیابت نوع ۲ و افزایش فشارخون در ارتباط است.

از بین بردن چربی شکم با فلفل سیاه

فلفل سیاه در طب شرقی برای درمان بیماری هایی مانند مشکلات شکم و التهاب استفاده میشد . مطالعات اخیر نشان داده است که عامل طعم و بوی فلفل سیاه میتواند از شکل گیری سلول های چربی جلوگیری کند . نتیجه ی این عمل کاهش سطح کلسترول ، کاهش چربی بدن و کاهش سایز کمر است . پیپرین عامل طعم و بوی فلفل سیاه است. پیپرین قرن‌هاست که در طب شرقی برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله التهاب و مشکلات شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد. و مطالعه حیوانی اخیر نشان داد که پپپرین توانایی دخالت در شکل‌گیری سلول‌های جدید چربی را دارد – واکنشی که به نام ادیپوجنسیس شناخته می‌شود، که نتیجه آن کاهش سایز دور کمر، کاهش چربی بدن و کاهش سطح کلسترول است.گوشت گریل شده و سالادتان را با کمی پودر فلفل سیاه مزه دارد کنید تا دور کمرتان از شما سپاسگزار باشد.

از بین بردن چربی شکم به کمک زیره

در بین ادویه ها زیره شهرت جهانی دارد . زیره می تواند خواص شگفت انگیزی را برای سلامتی داشته باشند. این بسیار عجیب است که دانه های بسیار ریز این ادویه قادر است کاهش وزن را برای افراد به ارمغان آورد. مطالعات جدید حاکی از آن است که دانه های زیره به طور بالقوه قادر است در چربی بدن نفوذ کرده و به روشی مثبت سطح چربی های مضر در خون را کاهش دهد. زیره سرشار از آنتی اکسیدان ها و فیتواسترول می باشد که منشأ گیاهی داشته و قادر است با جذب کلسترول مضر در دستگاه گوارش باعث کاهش وزن شود.آزمایشات بالینی نشان می دهد که مصرف غذاهای غنی شده با حداقل ۸/۰ گرم استرول های گیاهی و یا استانول می تواند سطح کلسترولی LDL را کاهش دهد.

از بین بردن چربی شکم با دانه خردل

با مصرف ۱ قاشق چای خوری خردل میتوانید ساعت ها تا ۲۵ درصد متابولیسم بدنتان را افزایش دهید .سعی کنید از محصولات کم کالری خردل مانند دانه خردل و سرکه خردل استفاده کنید و از مصرف سس های زرد و عسلی خردل اجتناب کنید .

از بین بردن چربی شکم با دارچین

از بین بردن چربی شکم با دارچیناضافه کردن دارچین به رژیم غذایی باعث از بین بردن یا کاهش تجمع چربی شکم می‌شود. اضافه کردن یک قاشق چای‌خوری دارچین به یک وعده غذایی نشاسته‌ای می‌تواند به تثبیت قند خون کمک کند و بالا رفتن یکباره سطح انسولین را متوقف کند.
دارچین را روی پرک جو دوسر صبحانه‌تان بپاشید یا به اسموتی خود اضافه کنید تا دور کمرتان کوچک‌تر شده، کمتر گرسنه شوید و اشتهایتان کنترل شود.

از بین بردن چربی شکم با زنجبیل

شواهد علمی نشان میدهد که زنجبیل میتواند به مشکلات گوارشی کمک کند .همچنین مطاله ای نشان داده است که زنجبیل در تخلیه معده توانایی منحصر به فردی دارد . میتوانید برای کارکرد بهتر دستگاه گوارش و جلوگیری از ایجاد چربی شکمی از طعم دهنده خوش عطر زنجبیل استفاده کنید .زنجبیل تازه رنده شده یک طعم دهنده خوشمزه و طعم دهنده ای عالی برای سس سالاد است یا می توانید به عنوان تسکین دهنده دستگاه گوارش تان از چای زنجبیل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *