تناسب اندام با ورزش

تناسب اندام با ورزش
تناسب اندام با ورزش
تناسب اندام با ورزش

تناسب اندام با ورزش

به نقل از مجله رژیم لاغری تپلها

کاهش وزن و تناسب اندام در دنیای مدرن امروز یکی از دغدغه های مهم اغلب زنان و مردان است و با توجه به اینکه بیشتر آنها زمان کمی برای ورزش کردن دارند ترجیح می دهند ورزش هایی را انجام دهند که منحصرا برای کاهش وزن مناسب باشد و گاهی بشودآانها را در خانه هم انجام داد . اگر شما اضافه وزن ندارید، ممکن است مایل باشید عضلات ران ها و شکم تان را تقویت کنید تا زیباتر شوید. شما می توانید یک شکم سفت و عضلانی داشته باشید، فقط اگر به مدت شش یا هشت هفته ورزش های ساده را انجام دهید. ورزش کردن علاوه بر اینکه وزن را در حد متعادلی نگاه می دارد باعث افزایش اعتماد به نفس و علاقه به حضور در اجتماعات و جمع های دوستانه و فامیلی هم میشود.

داشتن یک اندام زیبا احساس خوبی به شما می دهد و سبب می شود کار خود را بهتر انجام دهید، انرژی بیشتری برای انجام کارها داشته باشید و در عین حال بسیاری از استرس های موجود در محیط کاری را هم کم می کند.
در اینجا ما به بعضی از ورزش هایی که به تناسب اندام شما کمک می کنند، اشاره می کنیم.

دراز و نشست

برای اینکه یک شکم صاف و عضلانی داشته باشید، توصیه می کنیم روزانه ۳۰ عدد دراز و نشست بروید. به این صورت که روی زمین به پشت دراز بکشید و گودی کمر خود را کاملاً به زمین بچسبانید. دست های خود را پشت سر بگذارید و سپس بدون اینکه به گردن خود فشار آورید و کمرتان از زمین جدا شود، شانه های خود را از زمین بلند کنید.

پیاده روری و دویدن راز زیبایی و کاهش وزن

اگر می خواهید همه سرزنده و شاداب باشید و در عین حال از وزنی متعادل هم برخوردار شوید و در مدت زمان کوتاهی هم کاهش وزن داشته باشید پیاده روری را فراموش نکنید برای پیاده روی برنامه داشته باشید حداقل سه روز در هفته این کار را انجام دهید و قطعا باید یکساعت تداوم داشته باشد در شروع برنامه سعی کنید ابتدا آرام آرام راه بروید تا ضربان قلب به صورت تدریجی بالا برود و بعد قدم هایتان را تندتر کنید هر روز که جلوتر می روید سریعتر بدوید و بگذارید که دویدن منجر به عرق کردن شود وقتی عرق می کنید یعنی به خوبی در حال کالری سوزی و کاهش وزن هستید .

دویدن و پیاده روی همه اندام ها و اعضای بدن اعم از داخلی و خارجی را درگیر می کند زمانی که می دوید پاها ، کمر ، بالاتنه ، دستها مجبور به فعالیت و حرکت و کالری سوزی میشوند علاوه بر آن جریان خون در بدن هم تنظیم میشود چون تعداد ضربان قلب بالا رفته و خون با سرعت بیشتری به اندام ها می رسد و آنها شروع به فعالیت می کنند پیاده روی و دویدن یک تمهید جذاب برای کاهش وزن و نشاط و شادابی است .

برای اینکه کاهش وزن بیشتری داشته باشید بهتر است در کنار پیاده روی و دویدن از یک رژیم غذایی درست و برنامه ریزی شده هم پیروی کنید . بعد از پایان دویدن چون قند خون کاهش پیدا می کند ممکن است احساس گرسنگی شدید داشته باشید دقت کنید در این شرایط به سراغ غذاها و نوشیدنی های چرب و پرکالری نروید چون قطعا همه زحمت شما را به هنگام دویدن از بین خواهد برد و لاغر نمیشوید .

طناب زدن

طناب زدن یکی از ورزش‌های بسیار مؤثر در رسیدن به تناسب اندام و افزایش قدرت و مقاومت استخوان‌هاست. تنها ابزاری هم که برای انجام این ورزش نیاز دارید، مقداری طناب است که می‌توانید همه‌جا آن را با خود حمل کنید. همراه ما باشید.

ورزشهای ایروبیک

ایروبیک یکی از ورزش های مورد علاقه خانم هاست . این ورزش مفرح به دلیل اینکه دارای حرکات با تحرک بالا و در عین حال حرکات کششی است می تواند باعث کاهش وزن و تناسب اندام هم بشود .از جمله ی این ورزش ها می توان به پیاده روی تند، دویدن ، طناب زدن، دوچرخه سواری و شنا اشاره کرد.

در ورزش ایروبیک همه اندام ها و اعضای بدن درگیر شده و به فعالیت می پردازند و ضربان قلب به میزان زیادی بالا میرود و سرعت سوخت و ساز هم افزایش پیدا می کند اگر می خواهید وزن کم کنید و لاغر شوید و در عین حال از روحیه خوبی هم برخوردار باشید ایروبیک را فراموش نکنید انجام این ورزش هفته ای سه یا چهار بار آن هم به مدت یکساعت کمک زیادی به کاهش وزن می کند . به طور کلی ورزش هایی که تحرک بدنی را بالا می برند و باعث افزایش ضربان قلب میشوند به طور مستقیم می توانند باعث لاغری و کاهش وزن هم گردند

چه مقدار و چه مواقعی ورزش کنیم؟

هرچه بیشتر و هر زمان که می توانید، ورزش کنید. شما می توانید ۴-۳ مرتبه در هفته وهر بار به مدت نیم تا یک ساعت و یا حتی اگر می توانید بیشتر، ورزش کنید.
اگر اضافه وزن دارید، هفته ای ۵ بار و هر بار ۴۵ دقیقه ورزش های آئروبیک را انجام دهید. کمتر ازاین میزان، برای کاهش وزن فایده ای ندارد. ورزش آئروبیک را متناسب با سن و شرایط بدنی خودتان انتخاب کنید. بعضی ها قادر هستند بدوند یا دوچرخه سواری کنند و بعضی فقط می توانند پیاده روی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *