نکاتی برای خانه تکانی عید

نکاتی برای خانه تکانی عید
نکاتی برای خانه تکانی عید
نکاتی برای خانه تکانی عید

نکاتی برای خانه تکانی عید

۱

همه ما روش های مختلفی برای تمیز کردن خانه داریم. بعضی از ما ترجیح می دهیم همه کارها را در یک روز انجام دهیم و خیالمان راحت شود. بعضی ها نیز کار خانه را به چند قسمت تقسیم کرده و هر روز یکی از آنها را انجام می دهند.

۲
برنامه نظافت بچینید. هر آنچه را که باید انجام دهید را نوشته و پس از انجام هر یک از آنها، کنار آن تیک بزنید تا حس تمامیت و کامل بودن به شما دست دهد.

۳
به جای اینکه پرده و بالش ها را شسته، خشک کرده و سپس اتو کنید، آنها را مستقیما در خشک کن قرار داده و آنها را به مدت ۱۵ دقیقه بچرخانید. با این کار، گرد و خاک و پرز از روی پارچه ها برداشته خواهد شد.

۴
خرت و پرت ها را در ماشین ظرف شویی بشویید. وسایل کوچکی که باید گردگیری شوند، همه را داخل ظرفشویی بریزید. البته دقت داشته باشید که با آب گرم و یا شوینده، آسیب نبینند. پس از شستشو، آنها را در جاظرفی قرار دهید تا خشک شوند.

۵
پارچه کهنه ای برداشته و با شیشه پاک کن و نیز جاروبرقی، به جنگ گرد و خاک بروید. با استفاده از جارو برقی،می توانید آن جاهایی که با پارچه نمی توان تمیز کرد را پاک کرده و از پخش شدن گرد و خاک در هوا جلوگیری کنید.

۶
وسایل تمیز را داخل سطل و یا ظروف بزرگ تمیز قرار دهید. خواهید دید که چقدر در زمان صرفه جویی خواهید کرد، بدون اینکه وسایل را از کابینت برداشته و یا داخل آن قرار دهید.

۷
روتختی و ملافه ها را بشویید و در صورت امکان، روی بند آویزان کنید تا خشک شوند. ملافه های شسته شده که در هوای آزاد خشک می شوند، حس و بوی خوبی منتقل می سازند. برای صرفه جویی در وقت، می توان ملافه ها را در خشک کن گذاشت.

۸
با استفاده از پارچه میکروفیبری خشک، دیوارها، سقف و ستون ها را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *