پیشگیری از دیابت با پرهیز از این خوراکی ها

پیشگیری از دیابت با پرهیز از این خوراکی ها
پیشگیری از دیابت با پرهیز از این خوراکی ها
پیشگیری از دیابت با پرهیز از این خوراکی ها

پیشگیری از دیابت با پرهیز از این خوراکی ها

دیابت نوعی بیماری است که به طور مستقیم بر رژیم غذایی تاثیر می گذارد و اغلب باعث می شود که افراد مبتلا به دیابت نگران باشند که چه چیزی می توانند بخورند.

با این حال، حتی کسانی که مبتلا به دیابت نیستند، می توانند از مزایای اجتناب از غذاهای زیر، که غنی از چربی ترانس ، سدیم، کربوهیدرات ها و دارای کالری بالا هستند، بهره مند شوند.

 

نوشیدنی های قهوه
اگر شما جز افرادی هستید که روزانه یک یا دو فنجان قهوه تلخ می خورید، نگران نباشید، روی صحبت ما با شما نیست. منظور ما در این مقاله، کاپوچینو های و فراپوچینو های فانتزی هستند که در هر نقطه ای در تمام شهر ها تبلیغ می شوند. این نوشیدنی ها سرشار از شکر کالری هستند.

مرغ سرخ شده
این روزها مرغ سرخ شده در اکثر رستوران ها ارائه می شود، اما مصرف این غذا، تهدیدی جدی برای مصرف کنندگان است. برای جلوگیری از مصرف سدیم و کلسترول که در حین فرآیند سرخ شدن تولید می شوند، سعی کنید مرغ کبابی را جایگزین مرغ سرخ شده کنید.

گوشت فرآوری شده
گوشت های فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس برای ناهار های آخر هفته و مهمانی ها بسیار کارساز هستند، اما محتوای بیش از حد سدیم آن می تواند بخش عمده ای از رژیم های ناسالم باشد. اگر شما برای استفاده از وعده غذایی کارهای زیادی ندارید، سعی کنید برای به دست آوردن مقداری مواد مغذی،ساندویچ خود را با سبزیجات بیشتر و گوشت کمتری پر کنید که این کار باعث می شود سریع تر بتوانید ساندویچ خود را پر کنید.

دونات های بازاری و غذاهای آماده
غذاهای آماده تجاری، صبحانه های راحتی هستند و معمولا برای معده های خالی بسیار خوشمزه هستند، اما آنها سرشار از قند و چربی بوده و بسیار پرکالری هستند. اگر هنگامی که به سوپرمارکت می روید و قفسه محصولات آماده را می ببینید نمی تواید خود را کنترل کنید، سعی کنید با غذا خوردن قبل از خرید و قرار گرفتن در نزدیکی این مواد در ابتدای خرید، در حالی که هنوز سیر هستید، از این اتفاق جلوگیری کنید.

غذاهای منجمد
هنگامی که زندگی پرمشغله و غم انگیز می شود، به ویژه در زمان ورزش کودکان، غذاهای یخ زده به آسانی به شام سریع خانواده ها تبدیل می شوند. اما باید بدانید که این غذاها دارای مقدار زیادی چربی و سدیم هستند.خوشبختانه، گزینه های کمی برای غذاهای ی یخ زده موجود در مغازه ها که در حال تبدیل شدن به رایج ترین خوراکی ها هستند، وجود دارند. اگر نیاز به غذای فوری داشتید، آن ها را امتحان کنید یا با اضافه کردن سبزیجات خود به غذاهای یخ زده مزایای سلامتی آن ها را افزایش دهید.

نوشیدنی های غیر الکلی
نوشیدنی های غیر الکلی (مثل نوشابه) دارای محتوای قند بسیار بالایی هستند و نقش زیادی در افزایش وزن دارند. بعضی از نوشیدنی ها دارای نسخه های رژیمی هستند که از شیرین کننده های مصنوعی در آن ها استفاده می کنند، اما ممکن است بهتر باشد مقداری آب گاز دار با میوه تازه را امتحان کنید؛ این نوشیدنی نیز جایگزین شیرینی است، اما سالم تر از بقیه است.

پیتزا
خواه پیتزا یخ زده باشد و یا در رستوران تهیه شده باشد، هر کسی پیتزا را با تمام عوارض ناسالم آن دوست دارد. این غذا که مورد علاقه همه اعضای خانواده است حاوی مقدار زیادی سدیم، کربوهیدرات و کلسترول است. نگران نباشید! اگر شما نمی توانید بچه ها را متقاعد کنید که از این به بعد نباید پیتزا بخورند و یا اگر خود شما نمی خواهید مصرف پیتزا را کاملا از برنامه غذایی خود حذف کنید، سعی کنید پیتزا را در خانه بپزید! به این ترتیب شما حافظه خود را تقویت کرده و غذایی خوب برای خانواده فراهم می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *